بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

در این مقاله می خواهیم به معرفی بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با داروخانه آنلاین راسیس دارو همراه باشید!

بیماری «دژنراسیون ماکولا» که به آن AMD یا ARMD نیز گفته می شود. یک بیماری چشمی است که به علت تغذیه نامناسب رخ خواهد داد.

بیماری دژنراسیون ماکولا یک بیماری چشمی است که در میان سنین بالای ۵۰ سال همراه با کهولت سن بروز پیدا می‌کند.

خرید آنلاین  مکمل ورزشی ، ویتامین ها ، مواد معدنی   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

این بیماری باعث افت بینایی خفیف و شدید چشم می‌شود، اما نابینایی مطلق را به دنبال نخواهد داشت.

 

انواع دژنراسیون ماکولا:

نوع غیر عروقی:

نوع غیر عروقی در بیماری چشمی دژنراسیون ماکولاباعث از بین رفتن سلول‌های باقی مانده چشم می‌شود و عروق جدیدی در این بیماری شکل نخواهد گرفت، البته ناگفته نماند که در این نوع بیماری هیچ اقدام موثری نمی‌توانیم انجام دهیم.

در نوع غیر عروقی این بیماری دارو‌هایی تحت تاثیر مکمل‌های غذایی و آنتی اکسیدان برای بیمار تجویز می‌شود، اما نتیجه درمان آن‌ها بسیار سخت خواهد بود و فقط می‌توان جلوی پیشرفت این بیماری را در شرایط خاص به صورت محدود گرفت.

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

نوع عروقی:

در نوع عروقی بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» افت بینایی اگر در مرکز ماکولا باشد شدیدتر خواهد بود و متخصصان باید با تجویز دارو‌های مخصوص به معالجه بیمار اقدام کنند.

خرید آنلاین محصولات  ضدکرونایی ، خرید ماسک  سه لایه پزشکی ، خرید الکل و مایع ضدعفونی کننده دست و محیط   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

علائم و نشانه های دژنراسیون ماکولا:

دژنراسیون ماکولا می تواند سبب کاهش دید تدریجی یا ناگهانی شود. اگر خطوط مستقیم را موج دار می بینید، دیدتان تار است، یا لکه های تیره در مرکز دید خود می بینید احتمال دارد که دچار علائم اولیه دژنراسیون ماکولا شده باشید. در بسیاری موارد قبل از اینکه بیمار دچار علائم شود چشم پزشک علائم اولیه بیماری را در معاینه تشخیص می دهد. این کار معمولا از طریق تست میدان بینایی صورت می گیرد.

خرید آنلاین محصولات  مکمل ورزشی و بدنسازی  از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

افراد در معرض خطر:

شانس ابتلا به بیماری چشمی «دژنراسیون ماکولا» در افرادی که به مصرف زیاد دخانیاتی مانند سیگار می‌پردازند و همچنین از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان کمتر مصرف می‌کنند بیشتر است.

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

عوامل پیشگیری کننده از بروز بیماری دژنراسیون ماکولا:

استفاده از عینک‌های آفتابی مناسب و مصرف موادغذایی دریایی به علت امگا ۳ و آنتی اکسیدان موجود در آن‌ها به عنوان تغذیه مناسب افراد برای جلوگیری از ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا توصیه می‌شود.

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟

درمان دژنراسیون ماکولا:

متخصصان چشم پزشکی با گذراندن جلسات متعدد می‌توانند با تزریق دارو به داخل چشم نوع عروقی بیماری چشمی این بیماری را تا حدودی درمان کنند.

مطالعات نشان می دهد که ویتامین های آنتی اکسیدان نظیر بتا-کاروتن (ویتامین A) و ویتامین های C و E ممکن است ماکولا را در برابر تخریب محافظت کنند.

خرید آنلاین محصولات  مراقبت از نوازد مادر و کودک   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

فوتوکوآگولاسیون با لیزر با تخریب و عایق بندی عروق خونی جدید و جلوگیری از نشت خون و مایع باعث بهبود بیماران مبتلا به نوع تَر می شود. در این روش جای لیزر مانند زخمی بر روی شبکیه باقی می ماند و باعث بوجود آمدن نقاط کور در دید بیمار می شود. پژوهشگران مشغول بررسی راه هایی برای کاهش زخم ها و همچنین درمان نوع خشک بیماری با لیزر هستند.

بخوانید:  ویروس‌های کرونا روی سطوح و دماهای مختلف چقدر دوام می‌آورند؟