Warning: Use of undefined constant ا - assumed 'ا' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/rasisdar/public_html/mag/wp-content/themes/disto/functions.php on line 936
تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟ | مجله اینترنتی راسیس دارو
تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

در این مقاله می خواهیم به تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد بپردازیم.

در ادامه مطلب با داروخانه آنلاین راسیس دارو همراه باشید!

موضوع کرونا می‌تواند در بعضی افراد یک ‌ترس و اضطراب ناگهانی ایجاد کند و سیستم روانی آن‌ها را دچار اختلال کند.

ترس ناگهانی زمانی رخ می‌دهد که یک موضوع بدون اینکه پیش بینی شده باشد باعث بهم خوردن تعادل ذهنی فرد موردنظر شود و فرد احساس می‌کند که یک خطر یا موقعیت ناگهانی وی را تهدید می‌کند و این مقوله باعث ایجاد ترس و استرس در فرد می‌شود.

خرید آنلاین محصولات  ضدکرونایی ، خرید ماسک  سه لایه پزشکی ، خرید الکل و مایع ضدعفونی کننده دست و محیط   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

این افراد یک موقعیت گوش به زنگ بودن را تجربه می‌کنند تا بتوانند تعادل ذهنی و روانی خود را حفظ کنند. این نمونه ترس‌ها با توجه به شدت و نوع بیان ،فرد را با یک غافلگیری یا شوک روانی مواجه می‌کند.

بعضی از این افراد در تلاش هستند که از نظر ذهنی، جسمی و رفتاری به حد تعادل و رفتار مناسب برسند، اما بعضی دیگر به دلیل شدت غافلگیری نیاز به حمایت و کمک دارند تا بتوانند در قبال این وضعیت ها، اقدامات لازم را انجام دهند. به بیان دیگر افراد گروه دوم نیاز به یک مدیریت در زمان بحران حاد دارند که باید آموزش‌های لازم روحی روانی توسط مشاور و اطرافیان فرد مورد نظر صورت بگیرد.

اگر این منبع تهدید و خطر برای فرد به صورت مداوم باشد، در واقع برای فرد دیگر به منزله ناگهانی بودن تلقی نمی شود، ولی تاثیرات مخرب آن می‌تواند ادامه دار باشد. همچنین ذهن و رفتار فرد به طور کامل درگیر رفع بحران و ترس می‌شود و تا زمانی که این بحران مدیریت نشود، سلامت روانی فرد به حد تعادل نمی‌رسد.

تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

موضوع کرونا در بعضی افراد می‌تواند یک ‌ترس و اضطراب ناگهانی ایجاد و سیستم روانی آن‌ها را دچار اختلال کند؛ در نتیجه برنامه‌های زندگی این افراد را در کوتاه مدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

البته در صورت ادامه دار بودن موضوع، واکنش افراد متفاوت است و از حالت شوک و ناگهانی بودن خارج می‌شود که این حالت مداوم اشکالات و اختلالات خاص خود را در پی خواهد داشت.

رو به رو کردن کودکان با ترس‌های ناگهانی، رفتار مورد تایید و سازنده‌ای نیست، البته کودکان مواجه شدن با ترس‌های ناگهانی را به عنوان نوعی بازی در حالت متعادل و خفیف استقبال می‌کنند، اما به این دلیل که مغز آن‌ها در مرحله فراگیری و یادگیری قرار دارد، انجام این نمونه کار‌ها توصیه نمی‌شود.

تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

تاثیراتی که دادن خبر ناگهانی بر افراد دارد؟

همچنین توصیه می‌شود افراد به خصوص کودکان را با صدای بلند و حضور یک‌شخص به صورت غافلگیرانه رو به رو نکنید، زیرا انجام این کار‌ها در ابتدا یک استرس و اضطراب اولیه در فرد ایجاد می‌کند و سلامت روانی را به خطر می اندازد. بعضی خانواده‌ها با دیدگاه توانمند شدن کودک در آینده و جامعه، او را با ترس و اضطراب رو به رو می‌کنند که به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

در روزهای اپیدمی ویروس کرونا که افزایش استرس و نگرانی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود باید به توصیه های متخصصان روانپزشکی توجه ویژه و نقش موثری در کاهش استرس خود و دیگر اعضای خانواده داشته باشیم.

همچنین با توجه به وضعیت موجود سعی کنیم اطرافیان خود را با ترس و خبرهای ناگهانی رو به رو نکنیم تا در  حفظ سلامت روان یکدیگر نقش مثبت داشته باشیم.

بخوانید:  تاثیر ویروس کرونا بر خواب