بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

در این مطلب می خواهیم به یکی از جدیدترین مقالات روز در حوزه بیماری کرونا بپردازیم.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا، همه روزه مطالعات گسترده ای در حوزه کووید-۱۹ صورت می گیرد. این مطالعات صرفا محدود به روشهای محافظت فردی و یا علائم شایع و روتین این بیماری محدود نمی شود.

این مقاله به بیان ارتباط بیماری های روان و ویروس کرونا می پردازد.

پس در ادامه مطلب با داروخانه آنلاین راسیس دارو همراه باشید!

خرید آنلاین محصولات آرایشی و بهداشتی از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

 

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که داشتن یک اختلال روانپزشکی به طور مستقل خطر ابتلا به کووید-۱۹ را افزایش می دهد – یافته ای که مطابق با تحقیقات منتشر شده در اوایل ماه جاری است.
طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه آکسفورد، داشتن یک بیماری روانی باید به لیست عوامل خطر کووید-۱۹ اضافه شود.
این مطالعه در مجله معتبر و معروف روانپزشکی Lancet منتشر شد.
محققان از شبکه تجزیه و تحلیل TriNetX استفاده کردند، که داده های شناسایی نشده از سوابق الکترونیکی سلامت را در مجموع ۶۹٫۸ میلیون بیمار از ۵۴ سازمان بهداشت و درمان در ایالات متحده به دست آورد.
از بین این بیماران ، ۶۲۳۵۴ بزرگسال مبتلا به کووید-۱۹ بین ۲۰ ژانویه تا ۱ آگوست ۲۰۲۰ تشخیص داده شدند.

خرید آنلاین محصولات  ضدکرونایی ، خرید ماسک  سه لایه پزشکی ، خرید الکل و مایع ضدعفونی کننده دست و محیط   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

در ۱۴ تا ۹۰ روز پس از تشخیص،کووید-۱۹، ۵٫۸٪ از بیماران اولین تشخیص ثبت شده بیماری روانی را دریافت کردند. به گفته محققان ، در میان بیماران مبتلا به سایر مشکلات COVID ، ۲٫۵٪ تا ۳٫۴٪ بیماران از نظر روانپزشکی تشخیص داده شده اند. بیشترین خطر برای اختلالات اضطرابی ، افسردگی و بی خوابی بود.

بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

در بیماران قدیمی COVID-19 ، خطر ابتلا به اولین تشخیص زوال عقل دو تا سه برابر افزایش یافته است ، یافته ای که از مطالعه قبلی در انگلستان پشتیبانی می کند.
برخی از این خطرهای اضافی می تواند موارد اشتباه تشخیصی هذیان یا اختلال شناختی گذرا را به دلیل حوادث برگشت پذیر مغزی منعکس کند.
این مطالعه همچنین نشان داد که رابطه دوسویه ای بین بیماری روانی و COVID-19 وجود دارد. افراد با تشخیص روانپزشکی در مقایسه با همتایان خود که به بیماری روانی مبتلا نبودند ، مستقل از عوامل خطرناک سلامت جسمی شناخته شده برای COVID-19 تقریباً ۶۵٪ بیشتر مبتلا به COVID-19 بودند.

محققان پیش بینی نمی کردند که سابقه روانپزشکی، یک عامل خطر مستقل برای کووید-۱۹ باشد. این یافته محکم به نظر می رسد و در تمام اقشار سنی و در هر دو جنس مشاهده می شود و قابل توجه است. 

بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

بیماری روانی و کرونا چه رابطه ای با هم دارند؟

پس از عفونت کووید-۱۹ ، افراد بیشتر از حد معمول پیگیری پزشکی می کنند. احتمال دسترسی آنها به سیستم مراقبت های بهداشتی بیشتر است. از این گذشته ، آنها قبلاً کووید را تجربه کرده اند، بنابراین احتمالاً ترس از دیدن آنها کمتر است. اما، این احتمالاً به این معنی است که دکتر آنها. احتمالاً تشخیص جدیدی مانند افسردگی را دارند. 

خرید آنلاین محصولات  مکمل ورزشی و بدنسازی  از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

ممکن است زوال عقل روشن ترین مثال برای این امر باشد. به احتمال زیاد ، اتفاقی که در طول بیماری رخ می دهد باعث می شود که فرد بعداً بیماری زوال عقل را تشخیص دهد.”

طی آمارها ابتلا به افسردگی در بسیاری از نقاط جهان، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بیشتر این موارد احتمالاً نتیجه استرس و اختلالات همراه با همه گیر است.

 

بخوانید:  بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا شامل کدام بیماری‌های زمینه‌ای است؟