آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

در این مقاله می خواهیم به ارتباط یا عدم ارتباط سرماخوردگی های مکرر و ابتلا به ویروس کرونا توضیح دهیم.

پس در ادامه مطلب با داروخانه آنلاین راسیس دارو همراه باشید.

علائم کروناویروس شباهت زیادی با سایر بیماری‌های ویروسی ازجمله سرماخوردگی و آنفلوانزا دارد، بنابراین برخی افراد به اشتباه گمان می‌کنند به کرونا مبتلا شده اند.

سرماخوردگی بیماری واگیردار مربوط به دستگاه تنفسی فوقانی است که عمدتاً بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سرماخوردگی معمولاً با خستگی، عطسه و سردرد آغاز می‌شود و با علائمی چون سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و تب ادامه می‌یابد و معمولاً هفت تا ده روز بعد برطرف می‌شود و برخی علائم ممکن است تا سه هفته طول بکشد. بیش از دویست نوع ویروس عامل سرماخوردگی وجود دارد.

کووید ۱۹ از بیماری‌های عفونی با قدرت سرایت بالا است و علائم آن شباهت زیادی با سایر بیماری‌های ویروسی ازجمله سرماخوردگی معمول و آنفلوانزا دارد؛ بنابراین برخی افراد به اشتباه گمان می‌کنند به ویروس کرونا مبتلا شده اند در حالی که ممکن است بیماری دیگری داشته باشند.

همچنین برخی علائم کروناویروس از جمله عطسه، آبریزش بینی و سرفه نیز با علائم ناشی از آلرژی و حساسیت‌های فصلی اشتباه گرفته می‌شود.

آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

آیا سرماخوردگی‌های پی در پی نشانه ابتلا به کرونا است؟

بروز سرماخوردگی بیش از حد معمول در افراد، ممکن است ناشی از کمبود‌های تغذیه‌ای و یا ضعف ایمنی بدن در مقابل عوامل بیماری زا باشد.

خرید آنلاین محصولات  مراقبت از نوازد مادر و کودک   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

اگر علائم فقط در حد عطسه و یا آبریزش بینی، بدون هرگونه نشانه دیگری باشد و هر چند روز یک بار به طور دوره‌ای و طولانی مدت تکرار شوند، به احتمال زیاد ناشی از حساسیت فصلی یا غیر فصلی بوده و فرد به ویروس کرونا مبتلا نشده است؛ اما اگر علائم دیگری همراه با عطسه و یا آبریزش بینی وجود دارد، بهتر است با پزشک به صورت تلفنی مشورت کنید تا هرگونه نگرانی و تردید رفع شود.

بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید اغلب به صورت حاد طی چند ساعت تا چند روز شروع می‌شود و پس از بهبود کامل و سپری شدن دوران نقاهت، تاکنون گزارش نشده که علائم آن به صورت مکرر یا دوره‌ای عود کند.

آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

آیا سرماخوردگی‌های پیاپی ممکن است نشانه ابتلا به کرونا باشد؟

در صورتی که دچار هر یک از علائم مرتبط به کووید ۱۹ هستید، با مراکز اطلاع رسانی عمومی درباره کرونا تماس گرفته و از افراد آگاه در این زمینه مشورت بگیرید تا از سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

همچنین  افراد جوان با ایمنی سالم و بدون بیماری‌های زمینه‌ای (مانند بیماری‌های قلبی، ریوی، کبدی، کلیوی، دیابت و فشارخون) تا زمانی که بیماری خفیف بوده و علائم و نشانه‌های هشدار دهنده بروز پیدا نکرده باشد، از مراجعه به مراکز درمانی تا حد امکان اجتناب کرده و در منزل به خودمراقبتی و استراحت بپردازند و تماس خود با افراد دیگر را به حداقل برسانند.

اما در صورتی که دچار علائم شدید بیماری  شدند، در اسرع وقت به مراکز درمانی بیماران کرونایی مراجعه کنند.

برخی از مهمترین علائم و نشانه‌های هشدار دهنده برای نوع شدید و یا پیش رونده بیماری کرونا، عبارت است از:

تداوم تب بیش از ۳ تا ۵ روز از شروع بیماری، عود تب، ضعف و بی حالی شدید، سرفه مکرر، خلط چرکی یا خونی، تنگی نفس، درد قفسه سینه، تهوع شدید، استفراغ، سردردی که با مسکن معمول برطرف نشود، کاهش شدید قدرت عضلانی اندام‌ها جهت بلند شدن و خواب آلودگی.

خرید آنلاین  محصولات ناباروری ، زناشویی و کاندوم   از داروخانه آنلاین  راسیس دارو با ارسال  فوری به سراسر ایران 

بخوانید:  بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا شامل کدام بیماری‌های زمینه‌ای است؟